СТРАХИ У ПІДЛІТКІВ
Підлітковий вік обумовлений змінами на фізіологічному рівні, гормональними перепадами, що призводять до частих емоційних спалахів 





В даний період психіка переповнена протиріччями

То все сприймається в «чорному» кольорі
, то в» білому»
; одна і та сама ситуація може супроводжуватись з шквалом емоцій, або взагалі ігноруватись


Такі ж протиріччя виникають і в страхах у підлітків.
Виділяють два основних страха :



Це пов'язано з постійними порівняннями себе з іншими, підвищеною емоційністю(то дитина кричить ,то відчуває провину за це).Такі внутрішні протиріччя у підлітків часто викликають у батьків роздратування і типові фрази : « Я вже в твоєму віці...», « А подивись як інші...», «Як ти спілкуєшся з мамою!»... І в дитини з'являється відчуття і страх, що в мене щось не так, я якийсь не такий, що не відповідаю очікуванням батьків(оточуючих) і відповідно не отримаю від них підтримки, що можу себе якось не правильно повести, що не можу прислухатись до себе і т.д.
В подальшому це підштовхує дитину шукати авторитетного дорослого (і це не завжди батьки),або друга, на якого є можливість обпертися та отримати підтримку.

Бажання бути унікальним закладене в кожного з нас, а в підлітковому віці воно особливо необхідне. Тому страх бути схожим на інших, не знайти свою індивідуальність, особливість, яка буде відрізняти його відрізняти від групи однолітків, набуває актуальності.

Підліток неочікувано починає боятись темряви (12-13 років), смерті, самотності. Це пов'язано із зниженням стресостійкості в даний віковий період.






Знайти час і обговорили зі свою дитиною його «сильні» сторони, про те, що в нього виходить краще.
Людина схильна цікавиться тим, що в неї гарно виходить.


Коли ваша дитина буде знати свої «сильні» сторони, то не настільки болюче буде реагувати на критику, розуміючи, що в ньому теж є щось цінне. І самооцінка зберігається на належному рівні.


Рамки та правила, які можна обговорити та при потребі змінити
Комментариев нет:
Отправить комментарий